RC0603F40R2CS
Mfr.Part #
RC0603F40R2CS
Datasheet
RC0603F40R2CS
Description
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/20W 0201
Stock
30000
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
40.2 Ohms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%